Ciekawy weekend z dzieckiem

Nie masz już pomysłów na spędzanie czasu ze swoją pociechą? A może po prostu brak Ci inspiracji? Nie rób sobie wyrzutów sumienia – skorzystaj z naszych propozycji i ciesz się wspólnie spędzonymi chwilami.

Wielu rodziców mylnie myśli, że kreatywne spędzanie czasu wymaga sporych nakładów finansowych. W relacji rodzic-dziecko tak naprawdę najważniejszy jest moment, w którym wszyscy jesteście razem. Liczy się to, że chcecie być razem, wspólnie się z czegoś cieszyć. Tak naprawdę wystarczy, że do każdej z naszych propozycji podejdziesz z zaangażowaniem – wtedy zarówno Wy, jak i Wasze dziecko, poczujecie, że to właśnie wspólnie spędzony czas jest prawdziwie bezcenny.

Spacer do lasu – brzmi banalnie, ale to naprawdę świetna forma spędzania czasu. Mówi się, że las wyciąga złą energię z człowieka. Poza tym olejki eteryczne z drzew mają nieocenione działanie prozdrowotne. Ale to, co najważniejsze to Wy – razem. Latem możecie poszukać wiewiórek, jesienią zebrać kolorowe liście, a zimą ulepić bałwana albo porzucać się śnieżkami.

Gry planszowe – to jest dopiero prawdziwa zabawa! Rynek gier planszowych właściwie nie ma końca, co chwilę powstaje nowa albo ulepszona wersja starej gry. Do sklepu pojedźcie razem – wybór odpowiedniej planszówki to przecież Wasza wspólna sprawa. Dobrą alternatywą będą wypożyczalnie gier planszowych – wiele osób właśnie w ten sposób zaopatruje się w gry. Jedno jest pewne – planszówki to rozrywka dla całej rodziny, bez żadnych ograniczeń wiekowych.

Obiad na mieście– to nie tylko odpoczynek od gotowania, ale także okazja do lepszego poznania siebie nawzajem. Stwórzcie listę potraw, które zawsze chcieliście zjeść, ale nie było okazji. Próbujcie nowych smaków, chodźcie w miejsca, w których wcześniej nie byliście. Zapomnicie o codziennej rutynie, jeśli na niedzielnym obiedzie zamiast schabowego pojawią się gruzińskie pierogi, a na deser portugalskie ciastka. Zwiedzajcie kulinarny świat swojego miasta nigdy się nie nudząc!

Teatr – Na pewno nie raz byliście już razem w kinie. To tak popularna rozrywka, że niczym już Was nie zaskoczy. Ale czy byliście już razem w teatrze? Wybierzcie spektakl dostosowany do wieku Waszej pociechy i w drogę! To rozrywka na naprawdę wysokim poziomie, która na długo dostarczy Wam tematów do rozmów.

Pamiętajcie, że nie ważne na co się zdecydujecie. Liczy się to, że lubicie spędzać ze sobą czas i że sprawia Wam to przyjemność.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *