Jak regularnie wstawać wcześnie rano?

Poranna pobudka o 6 lub 5 rano wydaje Ci się niemożliwa? A może chcesz zacząć wstawać bardzo wcześnie, jednak nie umiesz robić tego regularnie? Zobacz wskazówki, które podpowiedzą Ci, co robić, aby wstawać wcześnie rano i jak wyrobić w sobie ten nawyk!

Wyznacz sobie konkretne cele

Trudno zacząć wstawać wcześniej, jeśli nie masz w tym żadnego, konkretnego celu. Dla niektórych potrzeba wstawania może wynikać z życiowych obowiązków – pracy czy szkoły. Jednak aby mieć dodatkową motywację, warto postawić także na inne cele, które dotyczą rozwoju, dobrego samopoczucia czy zainteresowań. Może być to chwila tylko dla siebie, pół godziny na ćwiczenia czy nawet zwyczajny kwadrans, aby w spokoju wypić filiżankę kawy. Mając ustalony cel porannego wstawania, na pewno łatwiej będzie Ci z radością powitać nowy dzień.

Nie korzystaj z drzemki i nie przestawiaj budzika

Chcesz sprawnie wstawać o wczesnych godzinach? Na pewno nie pomoże Ci w tym przeciąganie snu z funkcją drzemki czy nieustanne przestawianie budzika. Wyznacz sobie godzinę pobudki na kolejny dzień i mocno się jej trzymaj. Warto jednak ustawić sobie przyjemną melodię jako budzik. W tym przypadku dobrze jest przetestować, jaki rodzaj dźwięku budzika najlepiej pobudza, ale też wprowadza w przyjemny nastrój od pobudki.

Ustal porę do spania

Poranne wstawanie nie będzie efektywne ani nie będzie też dawać satysfakcji, jeśli się nie wyśpisz. Dlatego oczywiście, aby rano wstawać, musisz się odpowiednio wcześnie kłaść? Ile godzin najlepiej spać? U każdego to kwestia indywidualna. Najczęściej jest to jednak około 7-8 godzin snu.

Daj sobie czas i bądź wyrozumiały

Trudno oczekiwać, że jednorazowa, wczesna pobudka od razu stanie się codzienną rutyną. Przeciwnie, aby wyrobić w sobie nawyk, potrzebujesz wielu prób jakiegoś działania. Chcąc wcześnie wstawać, warto też być dla siebie wyrozumiałym. Gdy nie uda Ci się któregoś dnia wstać o tej godzinie, o której było to zaplanowane, nie ma w tym nic złego!

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *