Pierwsza podróż samolotem – jak sobie poradzić na lotnisku?

Wybierasz się w swoją pierwszą podróż samolotem, jednak masz obawy, że nie poradzisz sobie na lotnisku? Co zrobić, aby nie stresować się pierwszą wizytą na lotnisku? Odpowiednio się do niej przygotować! Zobacz, co najczęściej czeka Cię podczas pobytu na lotnisku i w jaki sposób sobie z tym poradzić!

Sprawdzaj oznaczenia i tablice informacyjne

Duże lotniska mogą wydawać się niezbyt przystępne i łatwe do sprawnego poruszania się. Jednak niemal na każdym kroku i to bez względu na konkretne lotnisko, znajdziesz mnóstwo wskazówek w postaci tablic informacyjnych czy tablic odlotów i przylotów. Zwracaj uwagę na wszelkie oznaczenia, a z pewnością dotrzesz tam, gdzie musisz. Nieważne więc, czy chcesz nadać bagaż, przejść przez bramki bezpieczeństwa czy zwyczajnie szukasz toalety – na pewno sobie poradzisz!

Odpraw bagaż i przejdź przez kontrolę bezpieczeństwa

Jeśli posiadasz ze sobą duży bagaż, który musisz nadać, zajmij się tym na samym początku. Na tablicy informacyjnej znajdziesz numer odpowiedniego stanowiska, gdzie dokonasz oprawy bagażowej. Co więcej, w tym też miejscu odbędzie się odprawa biletowa – otrzymasz swoją kartę pokładową. Jeśli masz ze sobą wyłącznie bagaż podręczny, a odprawy dokonałeś online, możesz od razu kierować się w stronę kontroli bezpieczeństwa.

Kontrola bezpieczeństwa wydaje się przerażająca, jeśli podchodzisz do niej po raz pierwszy w życiu. Jednak to nic strasznego, wystarczy się do niej odpowiednio przygotować. Przede wszystkim, zdejmij wszelkie metalowe przedmioty – na przykład pasek czy biżuterię. Do specjalnego koszyka włóż również elektronikę, torebkę z płynami i wszelkie rzeczy z kieszeni. Następnie zostaniesz poproszony o przejście przez bramkę i gotowe!

Znajdź miejsce odlotu i w spokoju czekaj na wejście do samolotu

Po kontroli bezpieczeństwa wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce odlotu, czyli „gate” przypisany do danego lotu. Jeśli masz dużo czasu do odlotu, możesz jednak udać się na zakupy w strefie wolnocłowej, skorzystać z toalety czy po prostu usiąść i zająć się tym, na co masz ochotę. Już wkrótce wsiądziesz do samolotu i udasz się w swój pierwszy lot!

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *