Porządki w sieci – jak oczyścić swoją przestrzeń online?

Konto na Facebooku, Instagramie czy konta pocztowe – nie tylko warto sprzątać w domu, ale też porządkować swoje profile w sieci. Podobnie jak bałagan w mieszkaniu, przesyt mało znaczących informacji może być frustrujący. Jak uwolnić się od problemu zaśmieconych mediów społecznościowych? Oto najważniejsze informacje na temat porządków w sieci!

Czystki w social media

Masz wśród swoich znajomych w mediach społecznościowych osoby, z którymi od lat nie masz kontaktu? Na pewno nie masz potrzeby obserwować treści udostępnianych przez te osoby – w ogóle nie będzie to problemem dla Ciebie, jeśli usuniesz tych „znajomych”. Istnieje też z pewnością grupa znajomych, z którą co prawda coś Cię łączy, ale niekoniecznie masz ochotę czytać udostępniane przez nich treści. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest po prostu wyłączenie z obserwacji tych kont – nie musisz ich usuwać ze znajomych. „Zaśmiecona” przestrzeń w mediach społecznościowych nie pochodzi jednak wyłącznie od znajomych, ale oczywiście też od profili firmowych. Przejrzyj wszystkie swoje obserwowane strony i usuń te, których nie chcesz już oglądać. Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz ich usuwać, po prostu ukryj udostępniane przez nich treści. Wypisz się też z grup i społeczności, które od dawna Cię już nie interesują.

Poczta – na pewno możesz ją uporządkować!

Jeśli większość Twoich maili to dla Ciebie spam, a przychodzące newslettery w ogóle nie potrafią Cię już zainteresować, nie pozostaje nic innego, jak zwyczajnie się z nich wypisać! Może to być nieco czasochłonne, jeśli należysz do wielu list mailingowych, jednak dla efektu poczty bez spamu, naprawdę warto! Przy okazji możesz też pousuwać ze skrzynki stare, nieaktualne maile. Dla zachowania porządku dobrze jest też stworzyć odpowiednie kategorie w swojej skrzynce pocztowej, do których sortowane będą nowe wiadomości.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *